Jesteś tutaj: Strona główna > Edukacja > Wydarzenia dla dzieci

Wydarzenia dla dzieci

Zabierz bajtla do muzeum!

Muzeum dla malucha
Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 4–6 lat

Prowadzenie: Beata Grochowska

Sztuka może inspirować do twórczego działania nawet najmłodszych. Podczas warsztatów poznajemy dzieła zgromadzone w Muzeum Śląskim. Dzieci, będąc odbiorcami sztuki, jednocześnie próbują stawiać swoje pierwsze kroki jako artyści,  tworząc własne kompozycje plastyczne.

Muzeum z każdej strony
Warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat

Prowadzenie Monika Iwanowska, Monika Czernik-Czublun

Na uczestników czekają niezwykłe przedmioty, które – choć ściśle związane z działalnością muzeum – nie są jednak eksponowane na co dzień na naszych wystawach. Chcemy je wspólnie odkryć z każdej strony: poznać sposób, w jaki powstały, zrozumieć ich przeznaczenie i dowiedzieć się o metodach pracy ich twórców. Każde spotkanie będzie zawierało także ćwiczenia warsztatowe inspirowane poznanym wcześniej przedmiotem.

BAJTLE GODAJOM W MUZEUM
Warsztaty dla dzieci w wieku 6–9 lat

Prowadzenie: Grzegorz Chudy

Szkółka gwary śląskiej dla najmłodszych to cykl 6 warsztatów, które w nietypowy sposób przedstawiają śląską kulturę, ze szczególnym naciskiem na mowę. Nie jest jednak naszym celem organizowanie kursu języka, ale uświadomienie najmłodszym uczestnikom wyjątkowości regionu, który zamieszkują: jego ciekawych i barwnych tradycji.