Muzeum dla malucha. Sobotnie spotkania rodzinne

Jesteś tutaj: Strona główna > Edukacja > dla dzieci > Muzeum dla malucha. Sobotnie spotkania rodzinne

Spotkania przybliżające sztukę najmłodszym zwiedzającym w wieku 4 – 6 lat, dzieci uczestniczą w zwiedzaniu wystaw razem ze swoimi opiekunami. Zapraszamy do rodzinnego zwiedzania wystaw stałych i czasowych. W programie m.in. opowiadanie bajek, głośne czytanie i zabawy plastyczne.

Pierwsze soboty miesiąca //  godz. 15.30 // Czas trwania ok. 45 min.

Cena 5 zł – dzieci, opiekunowie wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Baśnie i bajeczki
4.10 //  Spotkanie w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 – Centrum Scenografii Polskiej
W ramach spotkania z jesiennego cyklu „Kto żyw bieży do wieży” o baśniowych motywach nie tylko w sztuce porozmawiamy na wystawie „Jerzego Zitzmana folklor z baśni i ludowej tradycji”.

Ludzie z kamienia i brązu
6.12 // Spotkanie w siedzibie Muzeum Śląskiego przy al. W. Korfantego 3

W trakcie spaceru po muzeum obejrzymy rzeźby wykonane z różnych tworzyw: marmuru, gipsu, brązu i drewna. Wędrówce po wystawach będzie towarzyszyć opowieść o mitycznym Pigmalionie, rzeźbiarzu tak doskonałym, że wykuty przez niego posąg ożył. Potem będzie można samemu pobawić się w rzeźbiarza.

Moje miejsce
7.02 //  Spotkanie w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 – Hol Centralny

Jak Śląsk, jego mieszkańcy i miejsca, w których żyją,  inspiruje współczesnych artystów?  A jak zainspiruje uczestników warsztatów?

Jaroszek zaprasza do Centrum Scenografii Polskiej
7.03 // Spotkanie w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 – Centrum Scenografii Polskiej
Fragmenty opowieści o Jaroszku przybliżą dzieciom tematy związane z teatrem i scenografią teatralną. A potem na scenę?

Muzealna majówka
2.05 // Spotkanie w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1
Wiosenny spacer szlakiem starych, pokopalnianych budowli i odwiedziny maszyny parowej. A może się uda spotkać Skarbnika?

Bilety w przedsprzedaży są dostępne na tydzień przed terminem każdego spotkania.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w trakcie trwania cykli. Aktualne informacje na stronie internetowej:
www.muzeumslaskie.pl w zakładce Edukacja.

Udział z zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach i Centrum Scenografii Polskiej jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby Muzeum Śląskiego i CSP.

Prowadzenie: Beata Grochowska

-----------------------------------

Ankieta

W jaki sposób najczęściej dowiadują się Państwo o wydarzeniach organizowanych w naszej instytucji?

Więcej informacji

Serwis może używać plików „cookies”, kiedy użytkownik odwiedza stronę www. Pliki „cookies”, które mogą zostać użyte w witrynach i stronach internetowych są kojarzone wyłącznie z przeglądarką konkretnego komputera (użytkownik anonimowy), bez podawania imienia lub nazwiska użytkownika. Są to informacje zapisywane przez serwer na komputerze użytkownika, które serwer może odczytać przy każdorazowym połączeniu się z komputera użytkownika. Pliki „cookies” dostarczają danych statystycznych o ruchu użytkowników i korzystaniu przez nich z poszczególnych stron serwisów. Pliki „cookies” używane są także w celu monitorowania ruchu użytkowników pomiędzy serwisem, a innymi, współpracującymi serwisami internetowymi. Użytkownik może w każdym czasie wybrać sposób obsługi plików „cookies” w strefie internetowej poprzez zastąpienie automatycznej obsługi plików „cookie” na obsługę indywidualną (ustawienia użytkownika). Szczegółowych informacji w tym zakresie udzielają dostarczyciele programów do obsługi strefy internetowej (przeglądarek), zazwyczaj w zakładce „opcje internetowe” lub podobnej. Jednakże wyłączenie przez użytkownika w swojej przeglądarce opcji akceptowania plików „cookies”, (zablokowanie, monitowanie) może spowodować utrudnienia czy wręcz uniemożliwić korzystanie z niektórych usług serwisu. Jednocześnie serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za stosowanie lub obsługę plików „cookies” na innych stronach internetowych dostępnych dla użytkowników dzięki linkom umieszczonym na stronach serwisu.